ELEKTRİK VE ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ


Kim Hangi Dersi Açıyor

 


2016-2017 Güz Dönemi Lisans Dersleri

 
EE201 Circuit Theory I Ç. Candan Y. S. Doğrusöz  Z. Ünver    S. Koç Ö. Aydin Çivi
EE202 Circuit Theory II E. Tuncer  İ. Erkmen      
EE209 Fundamentals of EE Eng. O. Sevaioğlu Ö. Ergül  O. Sevaioğlu    
EE213 Electrical Circuits Laboratory Z. Ünver        
EE281 Electrical Circuits A. Hava  Ç. Candan BDP5    
EE301 Signals and Systems I F. Kamışlı S. Figen Öktem M. Diker Yücel   A. Ö. Yılmaz S. F. Öktem
EE303 Electromagnetic Waves Ö. Aydın Çivi N. Günalp   L. Alatan G. Turhan Sayan G. Dural
EE309 Fundamentals of Electrical Eng. N. Güven        
EE311 Analog Electronics T. Akın   B. Bayram F. Koçer S. Kocaman N. G. Gencer
EE313 Analog Electronics Laboratory F. Koçer        
EE361 Electromechanical Energy Conversion I A. Rumeli O. Keysan M. Ermiş   O. Keysan BDP2
EE381 Systems and Control K. Demirbaş         
EE402 Discrete Time Systems A. Saranlı        
EE404 Nonlinear Control Systems U. Orguner        
EE407 Process Control E. Tulunay        
EE413 Introduction to VLSI Design T. Akın        
EE415 Introduction to Medical Imaging Y. S. Doğrusöz         
EE419 Solid State Devices  C. Beşikçi        
EE427 Microwaves I Ş. Demir        
EE430 Digital Signal Processing A. Alatan B. Baykal T. Çiloğlu    
EE435 Telecommunications I E. Uysal Bıyıkoğlu A. Ö. Yılmaz      
EE441 Data Structures E. Schmidt  C. Bazlamaçcı U. Halıcı      
EE445 Computer Architecture I H. Güran        
EE447 Introduction to Microprocessors G. Bozdağı Akar   İ. Ulusoy M. Bulut    
EE463 Static Power Conversion I A. Hava         
EE471 Power System Analysis I N. Güven M. Göl      
EE474 Distribution Systems N. Özay        
EE475 High Voltage Techniques I A. Rumeli        
EE493 Engineering Design I  M. Eyüboğlu   A. Erkmen A. Tuncay Koç E. Vural E. Özkan
    T. Çiloğlu L. Alatan F. Koçer BDP6  
EE495 Fundamentals of Photonics  S. Yerci        
EE497 Real-time Applications of Digital Signal Processing E. Tuncer         




2016-2017 Güz Dönemi Lisansüstü Dersleri


EE501 Linear Systems Theory I U. Orguner   M. Demirekler E. Özkan    
EE503 Statistical Signal Processing and Modeling  B. Baykal        
EE505 Multiresolution Signal Processing Z. Ünver        
EE512 Intro. to Optical Fiber Communications S. Kocaman        
EE514 Infrared Devices and Systems  C. Beşikçi        
EE515 Bioelectricity and Biomagnetism N. G. Gencer        
EE516 Biomems and Biosensors  H. Külah        
EE517 Therapeutic & Prosthetic Dev. in Biomed.Eng. M. Eyüboğlu        
EE523 Electromagnetic Wave Theory M. Kuzuoğlu        
EE526 Antenna Theory T. Birand        
EE527 Microwave Engineering C. Toker        
EE531 Probability and Stochastic Processes E. Vural        
EE534 Coding Theory M. Yücel        
EE535 Communication Theory Y. Tanık        
EE542 Computer Networks E. Schmidt         
EE543 Neurocomputers U. Halıcı        
EE546 Switching and Automata Theory II C. Bazlamaçcı        
EE553 Optimization K. Leblebicioğlu        
EE554 Optimal Control Theory K. Leblebicioğlu        
EE555 Stability Theory of Dynamical Systems E. Kocaoglan        
EE561 Advanced Static Power Conversion A. Ersak        
EE563 Generalized Electrical Machine Theory M. Ermiş        
EE568 Selected Topics On Electrical Machines B. Ertan        
EE574 Power Sys. Real-Time Monitoring & Control M. Göl        
EE583 Pattern Recognition A. Alatan        
EE587 Introduction to Robotics A. Erkmen        
EE590 Seminar  İ. Ulusoy N. Günalp H. Külah M. Bulut  
EE601 Func. Analysis & Operator Theory With App. M. Kuzuoğlu        
EE603 Spectral Estimation  A. Tuncay Koç        
EE611 Integrated Sensors and Sensor System BDP3        
EE617 Principles of Analog VLSI Design B. Bayram        
EE625 Fundamentals of Radar Systems I S. Koç        
EE634 Digital Image Processing F. Kamışlı        
EE635 Fourier Optics BDP4        
EE637 Digital Radio Communications E. Uysal Bıyıkoğlu        
EE780 Statistical Techniques in Mobile Robotics  A. Saranlı        
EE5290 Special Topics in Elec. Eng.  Ş. Demir